XXVII Niedziela Zwykła

06.10.2024 r.

Przyszła niedziela jest Dniem Papieskim w Polsce. Przed kościołem będzie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Diecezjalny Różańcowy Marsz dla Życia i Rodziny – w tym roku w Dębicy. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele Miłosierdzia Bożego, a następnie modląc się modlitwą różańcową, przejdzie na Plac Solidarności.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, całe rodziny. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w domu.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W przyszłą sobotę o godz. 19.00  w domu parafialnym odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych. Katecheza chrzcielna będzie się odbywać w każdą drugą sobotę miesiąca i do tej katechezy są zobowiązani rodzice dzieci, które przyjmą chrzest, a także chrzestni, również chrzestni, którzy tę funkcję będą pełnić w innych parafiach.

Dziękujemy za 4 ofiary przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za ofiary do puszek Caritas na pomoc powodzianom – zebrano 12 732zł.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. Panie ze Stowarzyszenia KGW w Marcinkowicach będą rozdawać zaproszenia na „Wieczorek Seniora”, który odbędzie się 26 października o godz. 15.00. Osoby, które otrzymają zaproszenie proszone są o potwierdzenie obecności bądź nieobecności na wskazany w zaproszeniu nr telefonu.

• poniedziałek i czwartek o godz. 15 – chór;
  • piątek o godz. 19.00 KSM;
  • sobota – o godz. 10.00 – lektorzy; o godz.11.00 – DSM; o godz.16.15 – uczniowie klas 8.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest już październikowy numer „Naszej Wiary”. W sklepiku jest do nabycia „Kalendarz Sadowników, Rolników i Pszczelarzy”.

Z naszej parafii, w ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności: + śp. Zofia Sowa oraz +śp. Elżbieta Zelewska. Wieczny odpoczynek…

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjalnie!

Wraz z pierwszą niedzielą października rozpoczyna się piętnasta już edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W tym roku zostanie zaprezentowany cykl wykładów poświęconych wprowadzeniu do pism Nowego Testamentu a także historii, archeologii i geografii Ziemi Świętej. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 21.30. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronie internetowej Radia RDN.

Natomiast w niedzielę 13 października br., będziemy przeżywać Dzień Papieski, w którym od szeregu lat w naszej diecezji wyrusza różańcowy Marsz dla Życia i Rodziny. Święty Jan Paweł II, ukazując niezmienność i ponadczasową aktualność prawd wiary i etyki chrześcijańskiej, uczył, że „miarą cywilizacji – miarą uniwersalną, ponadczasową, obejmującą wszystkie kultury – jest jej stosunek do życia” (Kalisz, 4 czerwca 1997 r.). Jako wspólnota wierzących diecezji tarnowskiej, pragniemy podejmować ustawicznie dzieło budowania cywilizacji miłości w oparciu o szacunek do życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, a także otaczać troską małżeństwa i rodziny.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbędzie się w Dębicy. Rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00 w kościele Miłosierdzia Bożego, a następnie, modląc się modlitwą różańcową, przejdziemy na Plac Solidarności. Naszej modlitwie będzie towarzyszyła bł. Rodzina Ulmów w znaku relikwii.

Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o podejmowanie także w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinnych wytrwałej modlitwy, zwłaszcza różańcowej, za małżeństwa i rodziny oraz o należyte poszanowanie życia każdej istoty ludzkiej.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż